Możesz zostawić po sobie najcenniejszy, podróżniczy ślad. Wesprzeć lokalną społeczność pracą lub przyłączyć się do międzynarodowych projektów ratujących najbiedniejsze rejony, m.in. pod egidą ONZ.

Z Twojej pomocy może skorzystać również przyroda – tysiące wolontariuszy w odległych zakątkach świata pomaga w egzotycznych rezerwatach. Wystarczy, że zbierzesz grupę przyjaciół i zamienicie swoją podróż w wyzwanie stworzenia lepszego świata.

Bez względu na cel projektu, czy byłoby to zbudowanie i wyposażenie szkoły w Laosie, wykopanie studni w Mali, czy wolontariat w zwierzęcych sierocińcach i rezerwatach Ameryki Środkowej, będzie to jedno z Waszych najsilniejszych życiowych i podróżniczych doświadczeń.

Największą wartością, jaką uczestnicy wyniosą z takiego wyjazdu, jest trwała więź między nimi oraz szacunek wobec lokalnej ludności. Emocje towarzyszące takim wyjazdom pozostaną w grupie na wiele miesięcy.

Jeżeli zdecydujesz się zorganizować taki wyjazd pod marką swojej firmy, to zyskasz dodatkowe korzyści. Wizerunek przedsiębiorcy społecznie odpowidzielnego wciąż jest ważny.

Będą wzruszenia i dramaty, łzy radości i krople potu. A na koniec przekonanie, że mamy szczęście żyć w Polsce i martwić się naszymi problemami. Miliony ludzi bardzo nam ich zazdroszczą.


Zorganizowanie wyjazdu Help The World wymaga każdorazowego weryfikowania sytuacji politycznej i najpilniejszych potrzeb w danych regionach. Konieczna jest długługofalowa korespondencja przygotowująca obie strony na spotkanie. Trzeba zbudować świadomość grupy, przygotować na wyrzeczenia i ciężką pracę. Otwartość i empatia to podstawa nie jest to wyjazd dla każdego. Chcąc osiągnąć najlepsze rezultaty dla obu stron, wyjazd trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem.