Poznajmy się

Łukasz Nitwiński; podróżnik, warszawiak, rocznik 84. Właściciel trzech kotów i zabytkowych aut. Od niedawna (bardzo) dumny tata. Lubi poznawać świat we wszystkich jego odcieniach, na każdy możliwy sposób. Inspiracji szuka w literaturze współczesnej, sporcie, rozmowie, reportażach i filmach dokumentalnych. Ceni otwartość i autentyczność. Unika nadmiaru i skwaszonych min. Największą słabość ma do słodyczy i koktajli owocowych. Absolwent Instytutu Orientalistycznego UW i Stosowanych Nauk Społecznych UW. Prywatnie najchętniej wraca do Iranu, Szkocji, Portugalii i subsaharyjskiej Afryki. Swój dzień i czas dzieli pomiędzy pracę, pasje oraz najbliższych, dla których nigdy go nie zabraknie. Za swoje podróże i zdjęcia został parokrotnie wyróżniony, m.in. na Kolosach.

 

 +48 604 42 8888


Kim jest Tour Leader?

Mówiąc najprościej, to osoba, która realizuje wyjazd turystyczny. Przewodnik, pilot i koordynator w jednym.
W teorii to trzy różne zajęcia, ale na polskim podwórku praktykujemy kompleksowe usługi. Zgodnie z zasadą:
"co, my rady nie damy!?" I dajemy.

Tour Leader pracuje na wyjeździe, realizuje koncepcje agencji/biura, w przypadku wyjazdów incentive pamięta o priorytetach docelowego klienta i dba przede wszystkim do sprawną logistykę. I co najważniejsze – robi wszystko, aby atmosfera na wyjeździe była wyjątkowa.

Udany wyjazd to dobra zabawa, emocje, śmiech i długie wieczory. Nie trzeba lecieć na Bora Bora, aby wrócić z największym bananem na ustach w życiu. Bo w dobrej ekipie zawsze i wszędzie jest dobrze. I to między innymi Tour Leader właśnie sprawia, że tak jest

 


Informacje dodatkowe

Halo, słucham! Jeśli nie odbieram telefonu oznacza to, że przebywam poza Unią Europejską, proszę o pozostawienie wiadomości SMS. Na wszystkie maile odpowiadam zazwyczaj w krótkim czasie. Poza granicami kraju zapraszam również na telekonferencję Skype (użytkownik: lukasz_nitwinski). Portale społecznościowe raczej omijam i utrzymuję poza komunikacją służbową.

Języki: angielski (biegły), hiszpański i niemiecki (komunikatywny).

Gdzie jeżdżę? Współpracuję przede wszystkim przy kierunkach, które zrealizuję na wysokim poziomie. Praktykuję "nie znam – nie jadę", choć przeskoczenie tej reguły nie stanowi dla mnie problemu.

Największą wiedzą dysponuję w zakresie krajów afrykańskich, karaibskich, europejskich i Bliskiego Wschodu (z Izraelem i Iranem włącznie).

Pewnie czuję się również w USA i Ameryce Środkowej, ponad to w Kolumbii, Azji Południowo-Wschodniej i na egzotycznych wyspach półkuli wschodniej.

Często pilotuję wyjazdy sportowe (piłka nożna, motoryzacja, żagle, NBA) i skupione wokół wielkiego eventu (festiwale, prestiżowe gale).

Formalności: posiadam wizę do USA. Pieczątki izraelskie zbieram na osobnych kwitach.

Od 18 roku życia posiadam prawo jazdy (i tylko 4 mandaty!), mam doświadczenie w ruchu lewostronnym. Jestem licencjonowanym pilotem. Mam komplet szczepień do krajów egzotycznych i przeszkolenie ratownicze.


Wiedza specjalistyczna

Wiarygodność to podstawa. Wyjazdy o wyraźnym profilu wymagają od Tour Leadera specjalistycznej wiedzy. Poniższymi dziedzinami interesuję się prywatnie, dzięki czemu, posiadam na ich temat sporą wiedzę.

Fotografia (podróżnicza i reporterska)
Muzyka (prezenter radiowy, bywam DJ-em)

Kinematografia (popkulturalna i wymagająca)
Motoryzacja (old timers, 4x4)
Góry (wspinaczka skalna, trekking, polski himalaizm)
Sporty wytrzymałościowe (bieganie, rower)
Sporty wodne (nurkowanie głębinowe, żeglarstwo)
Whisky (proces produkcji, rodzaje)

Nauki humanistyczne (antropologia, socjologia, stosunki międzykulturowe)
Literatura współczesna i teatr
Polityka (konflikty globalne, wyzwania przyszłości)
Astronomia i NASA (popularnonaukowo)
Kawa (uprawa, rodzaje)


Partnerska współpraca

Wystawiam fakturę lub umowę o dzieło. Pracuję na materiałach autorskich lub dostarczonych. Jestem elastyczny, a gdy trzeba, dostępny 24h.

Poszukuję zaangażowanych partnerów, którym zależy przede wszystkim na jakości. Chcę pracować z najlepszymi. Sam również wymagam profesjonalizmu.

Wynagrodzenie i szczegółowe warunki współpracy ustalane są indywidualnie. Foto-dokumentacja wyjazdu
i DJ-ejka jest możliwa, ale omawiana osobno.