Tour Leader na Big Game!

Witaj w moim świecie. Z największą przyjemnością pilotuję i koordynuję paroosobowe grupy pasjonatów chcących zrealizować swoje marzenia w egzotycznych kierunkach.

Połączenie podróży z precyzyjnie określonymi, indywidualnymi zainteresowaniami to turystyka przyszłości. Odkrywasz i smakujesz, będąc cały czas w swoim żywiole. Na własnej ścieżce.

Wiesz najlepiej, co Cię kręci. Gotowanie i eksperymenty kulinarne? Marzysz o motocyklowym rajdzie angielskim Enfildem u podnóża Himalajów? Wspinaczka skalna w Mali? Surfing na Borneo?

A może trenujesz sztuki walki i chciałbyś pojechać na miesięczny kurs boksu tajskiego do najtwardszej szkoły Bangkoku?

Chciałbyś zanurkować przy najbardziej spektakularnym wraku świata? Być w klatce na jeden metr od żarłacza białego?

Przejazd kabrioletem USA ze wschodu na zachód – american dream też jest na wyciągnięcie ręki!

Powiedz mi, co kochasz robić, a zrobię za Ciebie resztę!


Przykładowe wyjazdy

Birdwatching: eksploracja amazońskiego Manu National Park z doświadczonym ornitologiem i indiańskim przewodnikiem. Z pokładu canoe i na ścieżce trawersowanej dżungli.

Terytorium parku to największe skupisko ptasiej różnorodności w amazońskim regionie – około 1/10 światowej awifauny. Obcujemy z przyrodą szanując jej prawa. Nie wychodzimy z lasu przez kilka dni. Zakwaterowanie z dala od cywilizacji, w prostych, ale wygodnych lodgach. Rezerwat tej biosfery znajduję się pod ochroną UNESCO.

Wędkarstwo dla najlepszych: Sierra Leone to jeden najuboższych krajów świata, ale jego wybrzeża to najpiękniejsze i najbogatsze w rybostan tereny Afryki Zachodniej. Łowimy przy uroczej wiosce Bonthe, a wieczory spędzamy z jej serdecznymi mieszkańcami.

Występują tu największe okazy tarponów (rekordowe 128 kg), barrakud i okoni (do 180 kg). Padło tu wiele rekordów świata, spełniło się niejedno marzenie. Jeden z połowów odbędziemy w tradycyjnym stylu – z lokalnymi rybakami.

Whisky dla koneserów: objazd najbardziej odizolowanych i najsłynniejszych szkockich destylarni. Poza utartym szlakiem, wśród zdumiewających scenerii.­ Rybacki kuter zabierze nas do źródeł najbardziej wyrafinowanych kompozycji single malt. Dzięki znajomością niektóre drzwi otwierają się tylko przede mną.

Adrenalina na weekend: szukasz pomysłu na weekendowy wypad? Może czas na pomidorową wojnę na hiszpańskim festiwalu La Tomatina? Za mało? Ucieczka przed wściekłymi bykami w Pampelunie powinna Cię zadowolić!


Adventure & Mountain Tour Leader

Prywatnie z górami jestem związany od lat. Chodziłem i wspinałem się w wielu regionach świata. Przyjaźnię się z Warszawskim Klubem Wysokogórskim.

Wyprawy krajoznawczo-eksploracyjne to moja pasja, którą realizuję w najtrudniejszych rejonach.

Moje indywidualne ekspedycje zostały trzykrotnie nagrodzone na publicznych pokazach, w tym na najbardziej prestiżowych spotkaniach podróżników – Kolosach. Znalazły również oddźwięk w radiu, prasie i na portalach internetowych.

Pilotuję wyjazdy cechujące się wzmożoną aktywnością.

 

Uwielbiam interakcje z lokalną społecznością, elementy improwizacji, adrenalinę i długie wyjazdy.

Organizuję z moim wspinaczkowym partnerem, licencjonowanym przewodnikiem górskim, wyprawy w góry wysokie. Prywatnie wspinam się we Włoszech i Chorwacji, kilka fotografii dostępnych jest na Flickr.